Nyelvvizsgáztunk!

2019. DECEMBER 5. Hírek Oktatás, Tanulmányi Ügyek

Idén első alkalommal került sor kínai nyelvvizsgára itt Pécsett, amely a pécsi Konfuciusz Intézet szervezésében valósult meg. A december 1-én tartott vizsgát hosszú készülődés, diákjaink szorgalmas tanulása, valamint tanáraink odaadó munkája előzte meg, a heti rendszerességgel tartott szakkörök mellé plusz felkészítő órákat iktattunk be a biztos siker elérése érdekében.

Az első pécsi kínai nyelvvizsgára nagy örömünkre a vártnál nagyobb létszámban jelentkeztek a lelkes nyelvtanulók. Tizenketten tettek HSK 1, öten HSK 2 és egy diák HSK 5 szintű írásbeli vizsgát, valamint egy diák HSKK felsőszintű szóbeli vizsgát. A vizsgázók általános iskolai diákokból, középiskolásokból, egyetemista hallgatókból és egyetemi kollégákból tevődött össze. Minden gördülékenyen zajlott, a vizsgázók remekül vették az akadályokat, nagyon büszkék vagyunk rájuk.

Köszönjük a tanároknak és a diákoknak a felkészülésbe fektetett időt, energiát és munkát!