Már kínaiból is lehet nyelvvizsgázni a Pécsi Tudományegyetem Konfuciusz Intézetében!

2021. OKTÓBER 18. Hírek Oktatás, Tanulmányi Ügyek

2019 végétől Budapest, Szeged és Miskolc mellett már Pécsett is lehet kínai nyelvből nyelvvizsgázni a PTE ETK HKO Konfuciusz Intézetében, mely immár a Hanban hivatalos nyelvvizsgaközpontjaként is üzemel.

A lassan öt éve működő intézetben folyamatosan nevelődik ki azon diákok köre, akik kínai nyelvi készségeiket egy objektív mérőrendszeren keresztül is tesztelni kívánják. Erre kiváló lehetőséget kínál a Kínai Népköztársaság hivatalos kínai nyelvi vizsgája, a HSK (Hanyu Shuiping Kaoshi 汉语水平考试, Kínai Szintfelmérő Vizsga), amelyet nem kínai anyanyelvűek számára dolgoztak ki és tartanak meg Kínában és a világ számos országában évente több alkalommal. A HSK világszerte a legelismertebb kínai nyelvvizsgarendszer, mely immár Pécsett is elérhető. A HSK szintjei a CEF (The Common European Framework Reference for Language = Közös Európai Nyelvi Referenciakeret) alapján, azok követelményeit figyelembe véve lettek kidolgozva. A HSK mellett elérhető a YCT (Youth Chinese Test) nyelvvizsga is, mely a 14 év alatti fiatal külföldi tanulók kínai nyelvtudásának felmérésére szolgál.

A YCT nyelvvizsgáról bővebb információ megtekintéséhez kattintson ide!

A HSK nyelvvizsgáról bővebb információ megtekintéséhez kattintson ide!

A nyelvvizsgákhoz a pécsi Konfuciusz Intézet ingyenes felkészítést kínál!

HSK & HSKK nyelvvizsga dátum: 2023. május 13.
Jelentkezési határidő: 2023. április 14.

YCT nyelvvizsga dátum: 2023. május 13.
Jelentkezési határidő: 2023. április 14.