Kelet gyöngyei: A sokszínű kínai kultúra

2019. OKTÓBER 9.
17.00-19.00

17:00-17:15 kínai harcművészeti (wushu) bemutató a Chengdu Sportegyetem előadásában
(Chengdu Sport University's wushu demonstration)

17:15-17:45 Zhou Bin professzor előadása „A kínai kalligráfia varázsa” címen (angol nyelvű)
(Zhou Bin: The charm of Chinese Calligraphy)

17:45-18:15 Kínai népzene koncert, melyet hagyományos kínai hangszereken adnak elő
(Chinese folk music concert with traditional Chinese instruments(cucurbit,erhu)

Az előadásokon túl az úgy nevezett ’woodblock prints’ (=fablokk nyomtatás) technikával készült képekről fotókiállítás is megtekinthető a helyszínen. A ’woodblock prints’ egy Kínából indult nyomtatási és másolási technika, amely a kifaragott fával való ’nyomdázáson’ alapul. A 19. századig a leggyakoribb kelet-ázsiai módszer volt könyv- és más szövegek, valamint képek nyomtatásához.

Zhou Bin professzor előadása angolul lesz megtartva, ám a többi érdekes program miatt továbbra is javasoljuk a részvételt a nyelvet nem beszélőknek is!