Konfuciusz Nyári Tábor Kínában

2018. JÚLIUS 25. Hírek Kari hírek

Július 7-19. között az Intézet húsz diákja vett részt a kínai partneregyetemünk (North China University of Science and Technology) szervezésében megvalósuló nyári tábor programon Tangshanban és Pekingben.

A látogatás első felében a kínai egyetemista életet tapasztalhatták meg a diákok kínai nyelvórákon, kerámia foglalkozásokon és taiji edzéseken keresztül. Tangshan városában a kínai tea kultúrába és a helyi különlegességnek számító árnyékbábozásba kaphattak betekintést. Pekingben részt vett a csapat a 16+1 KKE és Kína CI Summer Camp nagyszabású rendezvényen, valamint Peking főbb nevezetességeihez is lehetőségük volt ellátogatni.

Bízunk benne, hogy diákjaink maradandó szép emlékekkel gazdagodtak az út során és még inkább felkeltettük érdeklődésüket Kína, valamint az ország nyelve és kultúrája iránt.