Felhívás az „»Egy út, egy övezet« ahogy én látom” esszéíró pályázatra

2018. JÚLIUS 27. Hírek Kari hírek

A pályázat célja, hogy lehetőséget nyújtson a magyar hallgatóknak arra,  hogy megosszák gondolataikat az „Egy út, egy övezet” programmal kapcsolatban, így teremtve kommunikációs platformot a témában.

Az „Egy út, egy övezet” program szélesebb körű népszerűsítésére szolgáló versenyt az ELTE Konfuciusz Intézete szervezi a Kínai Nagykövetség szponzorálásával, a magyarországi Konfuciusz Intézetek támogatásával.

A megadott esszétéma: „Egy út, egy övezet” különböző lehetséges megközelítésekben: kereskedelem, kultúra, oktatás, hagyományos kínai orvoslás, stb.

Résztvevők: 35 év alatti magyar egyetemi vagy főiskolai hallgatók

Nyelv: angol

A verseny helyszíne és időpontja:

Az elkészült pályaművek (írott szöveg+hangfelvétel) eljuttatása a PTE ETK HKO Konfuciusz Intézet konfuciusz@etk.pte.hu címére 2018 július 10. és szeptember 10. között lehetséges.

A legjobb 15 esszét 2018 október 1-ig válogatják ki, a pályamunkák szóbeli előadásának versenye 2018. október 18-án, Budapesten az ELTE Konfuciusz Intézetében kerül megrendezésre.